چیز تصویر انتخابات احمدی نژاد احمدی نژاد

چیز: تصویر انتخابات احمدی نژاد احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اروپا اگر می‌خواهد ترامپ را راضی کند، از جیب خودش خرج کند، نه ایران/ یک جمله

رئیس‌جمهور با بیان اینکه یک جمله به برجام اضافه یا کم نخواهد شد، تاکید کرد: اکنون آمریکا روی صندلی اتهام است که آیا به تعهدش عمل نکرده است و اروپا اگر می‌خواهد

اروپا اگر می‌خواهد ترامپ را راضی کند، از جیب خودش خرج کند، نه ایران/ یک جمله

مدیر جمهور: اروپا اگر می خواهد ترامپ را راضی کند، از جیب خودش خرج کند، نه ایران/اکنون آمریکا روی صندلی اتهام است/ یک جمله به برجام اضافه یا کم نمی شود

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور با بیان اینکه یک جمله به برجام اضافه یا کم نخواهد شد، تاکید کرد: اکنون آمریکا روی صندلی اتهام است که آیا به تعهدش عمل نکرده است و اروپا اگر می خواهد ترامپ را راضی کند، از جیب خودش و نه کشور عزیزمان ایران خرج کند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه و در نشست خبری آخر سفر به آذربایجان شرقی، نتیجه حضور آمریکا در منطقه را صرفا ایجاد ناامنی برشمرد و با بیان اینکه جان و حیثیت همه ملت های منطقه جهت ما مهم هست، گفت: سخن ترامپ به اعراب که پول به من بدهید تا زنده بمانید، تحقیر مردم دنیا اسلام است.

رئیس جمهور با تشریح دستاوردهای سفر به این استان، گفت: افتتاح ۳ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه و شروع عملیات اجرایی طرحهایی با اعتبار حدود ۶ هزار میلیارد تومان ، نشان دهنده تحرک بسیار خوب استان در مسیر توسعه است و دولت به طور کامل از این روند حمایت می کند.

اروپا اگر می‌خواهد ترامپ را راضی کند، از جیب خودش خرج کند، نه ایران/ یک جمله

روحانی افزود: در این سفر طرح های بسیار خوبی در بخش بهداشت و درمان و پروژه های متعددی در زمینه های صنعتی، گردشگری و کشاورزی، شروع گردید که نشان دهنده ظرفیت های بالای استان در این زمینه هاست که باید هر چه زیاد تقویت شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: از ۲۳ طرحی که در سفر قبلی به استان آذربایجان شرقی به تصویب رسید، ۱۸ طرح به طور کامل اجرایی شده است و ۵ طرح نیز حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند که مقرر گردید در روند تکمیل آنها تسریع شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه یک جمله به برجام اضافه یا کم نخواهد شد، تاکید کرد: اکنون آمریکا روی صندلی اتهام است که آیا به تعهدش عمل نکرده است و اروپا اگر می‌خواهد

روحانی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های مهم استان آذربایجان شرقی پروژه راه آهن هست، گفت: یکی از اولویت ها و کارها مهم دولت، تکمیل خطوط راه آهن در سراسر کشور است و امسال نیز گام های خوبی در این راستا برداشته خواهد شد و خط آهن به بستان آباد خواهد رسید. همچنین امسال خط آهن اردبیل افتتاح خواهد شد و در تلاش هستیم بهره برداری از خط آهن قزوین به رشت نیز هر چه سریعتر شروع شود.

رئیس جمهور اضافه کرد: دولت به تکمیل خطوط راه آهن اهتمام خاص ای دارد، آیا که از لحاظ سیاسی، اقتصادی و ترانزیتی از اهمیت بالایی جهت کشورمان برخوردار است.

روحانی با اشاره به گزینش تبریز به عنوان پایتخت گردشگری دنیا اسلام، اظهار داشت: شهر قشنگ و تاریخی تبریز این استعداد را دارد که قطب گردشگری جهت دنیا باشد. البته این عنوان نیازمند انجام کارها زیادی است که باید با سرعت انجام دهیم و از فرصتی که امروز جهت تبریز بوجود آمده جهت ایجاد تحرک در بخش گردشگری استان استفاده نماییم.

اروپا اگر می‌خواهد ترامپ را راضی کند، از جیب خودش خرج کند، نه ایران/ یک جمله

رئیس جمهور تبریز را قطب فرش و صنعت چرم و کفش دانست و با اشاره به دیدار سرزده خود از بازار کفش تبریز گفت: دولت به حمایت از صنایعی مانند کفش اهتمام خاص ای دارد و خود را حامی این صنعت می دانیم و باید حمایت و پشتیبانی کنیم تا پرسشها این نوع صنایع برطرف شود.

روحانی در پاسخ به سوالی راجع به کارها دولت جهت حمایت از کالای ایرانی، اظهار داشت: در زمینه حمایت از تولیدات و کالای ایرانی همه دستگاه ها باید همکاری و کمک کنند تا شاهد تحول خوبی در کشور باشیم و دولت نیز مصمم است گام های بلندی در این زمینه بردارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه یک جمله به برجام اضافه یا کم نخواهد شد، تاکید کرد: اکنون آمریکا روی صندلی اتهام است که آیا به تعهدش عمل نکرده است و اروپا اگر می‌خواهد

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از فعال بودن بخش شخصی واقعی در تبریز و استان آذربایجان شرقی گفت: بخش شخصی واقعی می تواند اقتصاد را به پیش برده و در بازار منطقه ای و جهانی مسابقه ایجاد کند، بنابراین دولت در حمایت از این بخش کاملاً جدی است و آن را در مسیر توسعه کشور بافایده می داند.

روحانی با اشاره به تصمیم دولت در رابطه با کنترل التهابات بازار ارز، اظهار داشت: در این تصمیم با جلوگیری از قاچاق بخش زیادی از ارز و نیز اطمینان بخشی به تولیدکنندگان و واردکنندگان در خصوص ثبات قیمت ارز، کمک بزرگی به تولید داخلی شد، ضمن اینکه از توطئه واشنگتن مبنی بر اینکه بخواهد اقتصاد و بازار ارز کشورمان را بهم بریزد، جلوگیری کردیم.

اروپا اگر می‌خواهد ترامپ را راضی کند، از جیب خودش خرج کند، نه ایران/ یک جمله

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی راجع به برنامه های دولت در زمینه دریاچه ارومیه، اظهار داشت: دولت از ابتدا اهمیت خاص ای جهت دریاچه ارومیه قائل بود، آیا که اعتقاد بودیم، اگر اوضاع دریاچه ارومیه به مانند سابق رها می شد و دولت جهت احیاء آن بودجه و ستاد تشکیل نمی داد، این دریاچه در سال ۹۶ به طور کامل خشک می شد.

روحانی گفت: کارها دولت در زمینه احیاء دریاچه ارومیه جهت سرمایه گذار داخلی و خارجی و امنیت و سلامت حدود ۴ میلیون نفر که تحت تأثیر این دریاچه قرار دارند، بسیار مؤثر بوده است و این کارها کاری بزرگ و استراتژیک جهت کشور محسوب می شود.

رئیس جمهور افزود: دولت تاکنون بیش از ۲ هزار میلیارد تومان جهت احیاء دریاچه ارومیه هزینه کرده است و ستاد احیاء دریاچه ارومیه در گزارش اخیر خود قول داده است که تا آخر دولت دوازدهم، سطح آب این دریاچه نسبت به سال ۹۲ یک متر زیاد کردن خواهد یافت و به مردم آذربایجان و شمال غرب کشور اطمینان می دهم که دولت اهداف خود را جهت احیاء دریاچه ارومیه ادامه خواهد داد و نخواهیم گذاشت که این دریاچه خشک شود.

روحانی در پاسخ به سوالی در خصوص برجام و تصویر العمل کشور عزیزمان ایران نسبت به کارها دولت آمریکا راجع به آن گفت: راجع به برجام حرف و نظر ما کاملاً روشن است برجام توافق چند جانبه ای است که ۷ کشور، بعد از مذاکرات طولانی متنی را به امضاء رساندند و این توافق به مانند بنایی است که حدود ۱۴ سال یعنی از سال ۸۱ تا سال ۹۴ طول کشیده تا این بنا ایجاد شود و امروز بخاطر تهدیدات و ادعای فردی جهت خروج از این بنا که صرفاً یکی از اتاق های آن را در اختیار دارد، نمی توان یک بنای ۱۴ ساله را بهم زد. برجام توافقی است که در شورای امنیت شرکت ملل به تأیید رسیده است و نمی توان قراردادی که جنبه جهانی و بین المللی دارد را مدام عوض کردن داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه یک جمله به برجام اضافه یا کم نخواهد شد، تصریح کرد: توافق برجام یا می ماند یا نمی ماند، ولی بنا برماندن بود به طور کامل خواهد ماند و اگر نماند، همه باید از آن خداحافظی کنند و این موضوعی است که در گفتگوهای متعدد خود با آقای مکرون نیز صراحتاً اعلام کرده و گفته ام که حتی یک جمله به این توافق اضافه و کم نخواهیم کرد و او هم به صراحت گفته که این عنوان را قبول دارد.

روحانی تصریح کرد: اگر اروپایی ها قصد دارند، ترامپ را راضی نگه دارند، باید این کار را از جیب خود انجام دهند و ما اجازه نمی دهیم از جیب ملت کشور عزیزمان ایران آقای ترامپ را راضی کنند. کشور عزیزمان ایران تا جایی در برجام می ماند که منافع ملت کشور عزیزمان ایران در آن تضمین شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز آقای ترامپ و دولت آمریکا در صندلی اتهام قرار دارند که آیا توافق برجام را به طور دقیق اجرا نکرده اند و در مواردی تأخیر و کوتاهی نسبت به آن داشتند.

روحانی همچنین با تأکید بر اینکه حضور آمریکا در منطقه هیچ نفعی جهت منطقه ندارد، گفت: حضور آمریکا در عراق و افغانستان هیچگونه امنیت و رفاهی جهت این کشورها به همراه نداشته هست. نمی دانم مسئله کشورهای منطقه چیست که ترامپ اعلام می کند که اگر نباشد، اینها نمی توانند به حیات خود ادامه دهند. چه کسی حیات آنها را ترساندن می کند؟ ما که به عنوان جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره خواهان رفاقت، دوستی و روابط صمیمانه با همه کشورهای منطقه بوده و هستیم و جان همه مردم کشورهای منطقه جهت ما مهم است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هراس افکنی دولت آمریکا صرفاً بهانه هایی است که خزانه کشورهای اسلامی را خالی کنند، لذا از مردم دنیا اسلام می خواهم که با هوشیاری از منافع خود حفاظت کنند، ما دلمان می سوزد که فردی در آمریکا به صراحت و با گستاخی از مردم منطقه باج خوهی کند. ما خودمان به خوبی می توانیم از امنیت و ثبات منطقه حفاظت کنیم و نیازی به قدرت های خارجی نداریم و حضور آمریکا در منطقه مضر بوده و بعد از این هم مضر خواهد بود.

روحانی در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه های دولت جهت حمایت از نخبگان، اظهار داشت: حمایت از سرمایه ملی و انسانی را یک ضرورت می دانیم، لذا برنامه های متعددی در این خصوص طی سال های گذشته داشته ایم که به واسطه آن نخبگان زیادی به کشور ما بازگشتند که بسیار ارزشمند است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امسال در روز هسته ای ۸۰ نوع پروژه تازه افتتاح کردیم و در یک بخش پیچیده علمی دستاوردی داشتیم که دنیا دچار حیرت شد. امروز آقای ترامپ تصور می کند که ما در خصوص تصویر العمل هایی خود شعار می دهیم، ولی اگر برجام بر هم بخورد با سرعت بالایی فعالیت های خود را در پیش خواهیم گرفت و تهدیدات آمریکا نسبت به ملت کشور عزیزمان ایران را بسیار بی ارزش می دانیم.

روحانی تصریح کرد: اگر بخواهند برجام را زیر پا بگذارند، تصمیمات و کارها بسیار متفاوت تر از گذشته در زمینه فعالیت های صلح آمیز خود اتخاذ خواهیم کرد.

رئیس جمهور افزود: به عنوان کسی که در عرصه سیاست خارجی و مذاکرات تجربیاتی دارم، اعلام می کنم که اگر به فرض تصمیمات غلطی در رابطه با برجام اتخاذ کنند، این تصمیمات بسیار زودگذر خواهد بود و خیلی سریع از ما خواهش خواهند کرد که با آنها مذاکره کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | آمریکا | ایرانی | دریاچه | آقای ترامپ | حسن روحانی | رئیس جمهور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs