چیز تصویر انتخابات احمدی نژاد احمدی نژاد

چیز: تصویر انتخابات احمدی نژاد احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی جوانگرایی را از دولت دوم روحانی مطالبه می‌کنیم/ ما اثر «تَکرار» را در انتخابات دیدیم ، عارف

رییس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بر لزوم مطالبه جوانگرایی در دولت دوم حسن روحانی تأکید کرد.

جوانگرایی را از دولت دوم روحانی مطالبه می‌کنیم/ ما اثر «تَکرار» را در انتخابات دیدیم ، عارف

عارف: جوانگرایی را از دولت دوم روحانی مطالبه می کنیم/ما اثر «تَکرار» را در انتخابات دیدیم

عبارات مهم : ایران

رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان بر لزوم مطالبه جوانگرایی در دولت دوم حسن روحانی تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در همایش طرح مطالبات نسل جوان که صبحگاه امروز (پنج شنبه) از سوی ستاد جوانان و دانشجویان اصلاح طلبان پایتخت کشور عزیزمان ایران در سالن همایش های رایزن برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس جمع بندی عملکرد دو دهه ۷۰ و ۸۰، به راهبردی در دهه ۹۰ رسیدیم که چون مهمترین مسأله آن منافع ملی و توجه به شرایط و موقعیت کشور بود تا به حال گام های درستی برداشتیم و تصمیمی معقول و منطقی را در سال ۹۲ اتخاذ کردیم که مسیر را جهت راهبردهای ما هموار کرد.

جوانگرایی را از دولت دوم روحانی مطالبه می‌کنیم/ ما اثر «تَکرار» را در انتخابات دیدیم ، عارف

وی افزود: ما در اسفند ۹۴ گام دوم را طی کردیم و اکنون در جهت گام سوم هستیم که تکلیفی جدی جهت سازندگان کشور است.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس با بیان اینکه اصلاح طلبان همواره سرمایه گفتمان اصلاحات بوده اند، ادامه داد: من همواره به این افتخار کرده ام که جوانان از ما جلوتر هستند و مردم هم از ما مدعیان سیاسی خیلی جلوترند. جوان ها حقیقتاً هدایت کننده دستاوردها هستند و امروز ما گامی را پیش رو داریم که از گام دوم مهم تر است و باید مسیر را ادامه دهیم. خوشبختانه گام های اول را درست برداشته ایم لیکن عملکرد ما ریشه در گفتمانی داشت که آن هم ریشه در انقلاب دارد و البته ظرفیت گفتمان اصلاحات فراتر از عملکرد ما اصلاح طلبان است و ما باید این ظرفیت را در خدمت مردم قرار دهیم. البته کوتاهی و مشکلاتی هم داشته ایم.

رییس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بر لزوم مطالبه جوانگرایی در دولت دوم حسن روحانی تأکید کرد.

عارف با بیان اینکه روش مهم اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری ادامه مسیر سال ۹۲ هست، یادآور شد: ما دستاوردهای ارزشمندی را شاهد بودیم. حضور آقای روحانی در دور دوم در جهت ادامه مسیر سال ۹۲ است که مسیر درستی بود و شوراهای شهر به عنوان دستاورد دولت اصلاحات و بخشی مترقی از قانون اساسی جهت ما حایز اهمیت هست. توصیه ما این است که از هیچ شورای شهری غافل نشویم. البته پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت ما مهم است ولی نباید از شوراهای دیگر غافل شویم.

وی ادامه داد: ما افتخار می کنیم که پوسترچسبان جوانان باشیم. آیا که نقش و سهم جوانان را ارزشمند و بی بدیل می دانیم. همچنین زنان ۵۰ درصد جامعه هستند و ما نمی توانیم از این سرمایه غافل باشیم؛ بلکه معتقدیم که باید در بعضی رویدادهای سیاسی از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم. شوراهای شهر باید دربرگیرنده افراد متخصص، دردمند و آشنا به مسایل شهری باشند.

رییس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان با اشاره به پروسه چهار مرحله ای تعیین لیست شوراها، اظهار کرد: به علت حساسیت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بستن لیست نهایی شورای پایتخت کشور عزیزمان ایران بعد از طی مراحل آینده نگری شده است به عهده شورای عالی سیاست گذاری خواهد بود.

جوانگرایی را از دولت دوم روحانی مطالبه می‌کنیم/ ما اثر «تَکرار» را در انتخابات دیدیم ، عارف

عارف با بیان اینکه گفتمان اصلاحات باید از احزاب استفاده کند، ادامه داد: ما باید به سمت حرکت حزبی برویم. اگر امروز احزاب شکل گرفته بودند ما نیازی به حرکت جبهه ای نداشتیم. ولی به هر حال باید در حرکت جبهه ای از همه ظرفیت ها استفاده کنیم. بعضی افراد در چارچوب احزاب نمی گنجند لذا بعضاً باید احزاب گذشت کنند تا با خرد جمعی بتوانیم مسیر را ادامه دهیم. البته تلاش خواهیم کرد حتی الامکان این کار بر مبنای شایسته سالاری پیش برود.

این نماینده مجلس با اشاره به شرایط سال های اول دهه ۹۰ و بعد از انتخابات سال ۸۸ تأکید کرد: ما از این مرحله عبور کرده ایم ولی خطری مهمتر از آن درون جریان اصلاحات داریم که باید مراقب باشیم. اجماع ارزشمندی که در انتخابات سال ۹۴ کارآیی اش را نشان داده باید در این مرحله هم ادامه داشته باشد و آن را به عنوان یک دستاورد ارزشمند قدر بدانیم. ما اثر «تَکرار» را در انتخابات دیدیم و تلاش می کنیم در انتخابات پیش رو نیز در جریان تهیه لیست بر اساس ضوابط و به دور از سهم خواهی پیش برویم.

رییس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بر لزوم مطالبه جوانگرایی در دولت دوم حسن روحانی تأکید کرد.

رییس فراکسیون امید مجلس در آخر خاطرنشان کرد: ما باید به عنوان یک مطالبه جدی جوانگرایی را از دولت آقای روحانی در دوره دوم بخواهیم. در شوراها هم اگر جوانان شایسته ای وارد شوند می توانند بعدها در مناصب بعدی خدمت کنند و قطعاً این نگاه را با توجه به تخصص افراد دنبال خواهیم کرد.

واژه های کلیدی: ایران | جوانان | انتخابات | شورای شهر | اصلاح طلبان | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs