چیز تصویر انتخابات احمدی نژاد احمدی نژاد

چیز: تصویر انتخابات احمدی نژاد احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی مغز می‌تواند افراد بیمار را تشخیص دهد

نتایج یک مطالعه تازه نشان می‌دهد مغز ما انسان‌ها در تشخیص و دوری از بیماری‌ها بسیار بهتر از آن‌چه پیش از این تصور می‌کردیم عمل می‌کند.

مغز می‌تواند افراد بیمار را تشخیص دهد

مغز می تواند افراد بیمار را تشخیص دهد

عبارات مهم : ایمنی

نتایج یک مطالعه تازه نشان می دهد مغز ما انسان ها در تشخیص و دوری از امراض بسیار بهتر از آن چه پیش از این تصور می کردیم عمل می کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، حس بینایی و بویایی به تنهایی کافی اند تا حتی پیش از این که یک بیماری شیوع پیدا کند، به ما هشدار دهند یک نفر دچار بیماری هست. بر این اساس ما نه تنها از این بیماری مطلع می شویم بلکه بر اساس اطلاعات مغز وارد عمل شده است و از افراد بیمار دوری می کنیم. این مطالعه در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS) به چاپ رسیده است.

مغز می‌تواند افراد بیمار را تشخیص دهد

سیستم ایمنی انسان در مقابله با امراض عملکرد مؤثری دارد، ولی با در نظرگرفتن این که مقابله با بیماری به انرژی بسیاری نیاز دارد، ممانعت از بیماری نیز باید بخشی از غریزه حیاتی ما باشد. این مطالعه تازه نشان می دهد که در واقع چنین هم هست. مغز انسان در شناسایی علائم مربوط به نخستین مراحل بیماری بسیار بهتر از آن چه پیش از این تصور می کردیم عمل می کند. علاوه بر این ما به طور غریزی بر اساس این سیگنال ها عمل کرده و با افراد آلوده کمتر از افراد سالم تعامل برقرار می کنیم.

در این مطالعه محققان با تزریق ترشحات بیماری زای باکتری ها موفق شدند پاسخ ایمنی را در افراد شرکت کننده جنبش کنند. این کار باعث می شد نشانه های کلاسیک بیماری یعنی خستگی، درد و تب به مدت چند ساعت در بدن این افراد ایجاد شود. در طول این مدت از بوی این افراد نمونه برداری شد و تصویرهای و فیلم هایی نیز به ثبت رسید. بعد از مدت کوتاهی اثر مواد تزریق شده است و همینطور علائم بیماری از بین رفت.

نتایج یک مطالعه تازه نشان می‌دهد مغز ما انسان‌ها در تشخیص و دوری از بیماری‌ها بسیار بهتر از آن‌چه پیش از این تصور می‌کردیم عمل می‌کند.

دیگر گروه شرکت کننده افرادی بودند که در معرض بوها و تصویرهای افراد بیمار و افراد سالم قرار گرفتند. از این داوطلبان خواسته شد بگویند نسبت به کدام افراد احساس خوشایندتری دارند. از این افراد خواسته شد با نگاه کردن به تصویرهای حدس بزنند کدام افراد بیمارند، کدام جالب ترند و آن ها تعامل با کدام فرد را ترجیح می دهند. در وقت انجام آزمایش، فعالیت مغزی افراد در اسکنر MIR اندازه گیری شد.

پروفسور متز اولسون از مؤسسه کارولینسکا دانشگاه علوم اعصاب بالینی سوئد می گوید: این مطالعه نشان می دهد افراد جهت برقراری ارتباط با افراد سالم و افراد بیمار که سیستم ایمنی آن ها به طور مصنوعی فعال شده است تمایلات بسیار متفاوتی از خود نشان می دهند.

او می گوید: مجموعه علائمی همراه با پاسخ ایمنی در بدن افراد وجود دارد که به ما می گوید چه افرادی بیمارند و باید از آن ها دوری کرد. با این حال اگر شما رابطه بسیار نزدیکی با فرد بیمار داشته باشید الزاما از او دوری نمی کنید. بنابراین علائم بیماری در افراد نزدیک باعث می شود حس مواظبت شما جنبش شود.

واژه های کلیدی: ایمنی | بیماری | مطالعه | فرد بیمار | مغز انسان | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs